Pierwszy dolnośląski wyścig autostopowy Auto Stop Race 2009 Wrocław – Pula dobiegł już końca!

W piątek, 1-go maja, spod wrocławskiego Uniwersytetu Ekonomicznego do Puli wystartowały 172 osoby podzielone na 86 dwuosobowych teamów. Dotarliśmy na metę pierwsi, ale, mimo że podróż do Puli odbyliśmy samochodem, to już pół godziny po nas, po 17 godzinach i 40 minutach trasy, na polu kempingowym pojawiły się nie jeden, ale dwa zwycięskie teamy! Dziewczyny Ula Obelinda z Agatą Stankiewicz oraz Kasia Sawczuk z Hanią Bobak swoim przyjazdem o 2:20 w nocy z piątku na sobotę zajęły ex aequo pierwsze miejsce.

Kolejne zespoły przybywały od sobotniego poranka aż do poniedziałku. Rekordziści w kategorii na najdłuższy czas dojazdu do Puli zameldowali się na kempingu w nocy z poniedziałku na wtorek z czasem 88 godzin 20 minut, a byli to Michał 'Halibut’ Halbtuch oraz Michał Mrówczyński. Ciekawym okazał się fakt, iż pierwszy zespół mieszany przyjechał na czwartym miejscu (czas 24 godziny), a pierwszy męski team dotarł dziesiąty, po 26 godzinach i 15 minutach. Wygląda na to, że o wiele łatwiej jest łapać stopa studentkom niż studentom. Listę czasów dotarcia na metę wraz ze stratą do pierwszego miejsca można znaleźć na naszej stronie.

Jesteśmy pod wielkim wrażeniem wytrwałości uczestników Auto Stop Race. Wielką sztuką jest nie poddać się w momencie kryzysu i po 3 czy 4 dniach trudnej podróży dotrzeć do celu. Na mecie, w chorwackim kempingu Stoja, położonym 3km na południe od Puli, czekało na uczestników kilka atrakcji. Sobotni wieczór spędziliśmy przy grillu, natomiast w niedzielę uroczyście zakończyliśmy pierwszy Auto Stop Race oraz rozdaliśmy wiele nagród w kilku kategoriach konkursowych, takich jak:

  • Kategoria główna: najszybsze dotarcie na metę
  • Kategorie konkursowe: najlepsze zdjęcie, najgłupsza mina kierowcy, najoryginalniejszy sposób łapania stopa, najlepsza pamiątka z podróży, najlepszy środek transportu
  • Nagrody specjalne: najlepszy namiot, wsparcie grillowe.

Ponadto każdy z uczestników ASR 2009 otrzymał pamiątkowy certyfikat i pakiet książek, wejściówek oraz gadżetów ufundowanych przez naszych sponsorów.

Dziękujemy Wam za świetną atmosferę na kempingu, dzielne zniesienie sobotniej burzy i wyrozumiałość dla nas. Jesteśmy dumni, że razem udało nam się stworzyć tak niesamowitą imprezę 🙂

Organizatorzy edycji: Grzegorz Burdynowski, Agnieszka Szewczyk, Asia Bednarz, Kasia Kurgul, Łukasz Folmer, Adam Najbar.