Drugi dolnośląski wyścig autostopowy Auto Stop Race 2010 Wrocław – Rimini dobiegł już końca, ale wspomnienia pozostały!

W dniu 1 maja 2010 blisko 200 par zgromadziło się na kampusie wrocławskiego Uniwersytecie Ekonomicznego. Nikt nie spodziewał się takich tłumów, tym bardziej niewiarygodnym wydawało się, że ten tłum dotrze razem do mety. Myliliśmy się!

O godzinie 9.00, po oficjalnym odliczaniu, kilkaset osób w niebieskich koszulkach ASR wybiegło na drogę by ruszyć w kierunku Rimini. Nie sposób było nas nie zauważyć. Samochody wspierane apelami radiowymi raz po raz wywoziły uczestników w dalszą trasę.

Byli wśród nas tacy szczęśliwcy, którzy od razu złapali „okazję” do samych Włoch. Reszta walczyła na terytorium Niemiec, Austrii i Czech o każdą wolną przestrzeń na tamtejszych stacjach benzynowych i zjazdach, konkurując z kilkunastoma innymi uczestnikami o zatrzymanie samochodu. Pomysłów na to nie brakowało, tym bardziej że pogoda nie sprzyjała długim postojom, trzeba było więc przeć do przodu.

Po 15 godzinach i 45 minutach trasy, na polu kempingowym pojawił się zwycięski team! Dziewczyny Justyna Kieraga z Alicją Lipiec swoim przyjazdem (5 minut przed organizatorami) zapewniły sobie pierwsze miejsce!

Kolejne zespoły przybywały do celu począwszy od sobotniego poranka aż do poniedziałku. Rekordziści w kategorii „Najdłuższy czas dojazdu” do Rimini zameldowali się na kempingu we wtorek 5 minut po północy. Listę czasów dotarcia na metę wraz ze stratą do pierwszego miejsca można znaleźć na naszej stronie.

Tegoroczna edycja była dla nas prawdziwą lekcją kreatywności. Sposoby na łapanie okazji przeszły nasze wyobrażenia, a widok stopujących supermenów musiał zaskoczyć wielu kierowców.

ASR 2010 był też szkołą wytrwałości dla wielu uczestników, którzy docierali na metę nawet trzeciego maja, za to z bagażem niezapomnianych doświadczeń.

Na mecie czekały na wszystkich same przyjemności – grill, impreza oraz oficjalne rozdanie nagród i podsumowanie wyścigu, które dały nam możliwość lepszego poznania się i zintegrowania w tak wyjątkowym gronie.

Organizatorzy edycji: Agnieszka Szewczyk, Grzesiek Burdynowski, Karol Bzik, Kasia Kuźdub, Łukasz Folmer, Mariusz Tomasz.