Jubileuszowa Edycja X dotarła do kraju pysznej pizzy, makaronów i znakomitego wina. Tym razem przygotowaliśmy uczestnikom niespodziankę i aż do 24h przed startem wiedzieli tylko, że jadą do Włoch. Odległa Calabria , położona na samym południu Italii była nie lada wyzwaniem nawet dla autostopowych weteranów. Tym razem trasa była ponad dwukrotnie dłuższa, od zeszłorocznej Fažany, ale autostopowicze świetnie poradzili sobie i z taką odległością.

Tak jak w ubiegłym roku, trasa została urozmaicona o checkpointy, które odpowiednio rozlokowane zachęcały uczestników do poznania mijanych podczas wyścigu miast. Były to między innymi: Koń do góry nogami w Pradze, Malowniczy Port w Portofino, żółty tramwaj w Mediolanie, czy ściana „Before I die” w Rzymie.

Zadziwiające było to, jak szybko pierwszej parze udało się dotrzeć do Ciro Marina. Dziewczynom zajęło to dokładnie 30h 22min! Szczęśliwa para #108, czyli Paulina Sudacka i Aleksandra Totoń dotarła już tradycyjnie przed organizatorami!

W tym roku, z okazji dziesięciolecia bawiliśmy się o jeden dzień dłużej, co gwarantowało uczestnikom jeszcze dłuższy pobyt na najlepszej majówce na świecie! Na mecie, organizatorzy oczywiście nie pozostawili uczestników samych sobie. Zapewnili im mnóstwo atrakcji i rozrywki. Przez cały pobyt uczestnicy mogli odpocząć w strefie chilloutu, leżąc na hamakach w cieniu drzew, czy grając różnego rodzaju gry planszowe. Każda nowa osoba wśród autostopowiczów mogła wziąć udział w ASRowym chrzcie, który świetnie wprowadził ich w bojowy klimat majowej przygody. Na strefie chilloutu odbył się także speed dating, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Piękna pogoda podczas całego pobytu sprzyjała imprezom przy basenie. Jak co roku była to najchętniej odwiedzana strefa. Liczne imprezy, zumba i inne atrakcje umilały kąpiele w chłodnej wodzie, czy wygrzewanie się w pełni słońca na przygotowanych dla uczestników leżakach.

We wtorek odbyło się tu także nocne pool party. Autostopowicze, którzy zdążyli już dojechać mogli bawić się i pluskać w basenie w blasku księżyca. Na naszym campingu znajdował się amfiteatr, gdzie odbył się stand up Janka Wolańczyka, oraz piana party. Zorganizowane zostały również prelekcje podróżnicze poprowadzone przez Pojechaną oraz Ździcha Rabendę. Prelegenci inspirowali ludzi do odwiedzania nowych miejsc i odbycia kolejnych niezwykłych przygód.

Nowością tegorocznej edycji były Igrzyska ASR. Uczestnicy przypisani do jednej z trzech drużyn brali udział w wielu konkurencjach wymagających wiele sprytu, zapału, rywalizacji, a niekiedy również… mocnej głowy.

Oczywiście na mecie nie mogło zabraknąć ruchu i sportowej rywalizacji. Organizatorzy przygotowali na boisku turnieje w siatkówkę, dwa ognie oraz piłkę nożną. Ani graczy, ani kibiców nie trzeba było długo namawiać do czynnego udziału. Dodatkowo, każdego poranka organizowana była beer yoga. Czy może być coś bardziej przyjemnego, niż poranne rozciąganie się, sącząc chłodne piwko?

Dzięki wsparciu uczestników zorganizowane zostało fluo party. Mimo deszczu i złej pogody tego wieczoru, uczestnicy świetnie bawili się w blasku fluorescencyjnych farb aż do rana. Ostatniego dnia odbyły się koncerty. Dla uczestników zagrali: Gooral, Bracia Figo Fagot, a całość line-up’u zwieńczył finałowy koncert Tabu.

Każdego roku organizatorzy starają się ulepszać wyścig, wprowadzając przeróżne atrakcje dla uczestników, zaskakując ich swoją pomysłowością i różnorodnością atrakcji. Jedno jest pewne – dzięki pełnemu wachlarzowi rozrywek i wszystkim wydarzeniom, jubileuszowa Edycja X stała się kolejną (nie)zapomnianą majówką!

Organizatorzy edycji: Karolina Piguła, Artur Antończyk, Paulina Romańczuk, Wiktoria Wiącek, Sebastian Mrukowicz, Maja Gąsior, Karolina Siepiora, Marcin Gawroński, Szymon Kasprzyk, Ewelina Pregiel, Jagoda Masłowska, Joanna Błaszczyk, Andrzej Skrabania, Mikołaj Szala, Karol Ryś, Justyna Radzka, Tomasz Urban, Radek Nowak, Katarzyna Dyjach, Anna Wojtalik, Bartek Walczak, Marek Kachniarz, Damian Mękal.