XI już edycja wyścigu poprowadziła uczestników do odległej greckiej wyspy – Evia. Uczestnicy dopiero na 24h przed startem dostali współrzędne campingu, natomiast destynacja wyścigu była znana już w lutym. Dotarcie na metę było bardzo wymagające, nawet dla doświadczonych autostopowiczów, ponieważ w trakcie wyścigu odbywały się Święta Wielkanocne w krajach prawosławnych.

Nie powstrzymało to pary zwycięzców – Monikę Dziubek i Aleksandra Radeckiego, którzy dotarli na metę w niesamowitym czasie – 26 godzin i 34 minut. Od tej pory kolejne pary przybywały do campingu, aż bawiło się nas ponad 1300 osób. Podczas tej edycji organizatorzy postanowili ułatwić nieco uczestnikom dotarcie na metę. W wyścigu oprócz stopowania, można było skorzystać z przejazdu promem, który ułatwił dostanie się na wyspę.

W tym roku uczestnicy mogli się bawić o jeden dzień dłużej – tak jak podczas ASR Calabria. Dłuższa majówka to więcej zabawy, ale i więcej wspomnień (mamy nadzieję) na lata. Na mecie w Grecji uczestnicy nie mogli narzekać na nudę. Harmonogram atrakcji był przepełniony, każdy mógł wybrać coś dla siebie.

Na strefie chilloutu codziennie rano można było posłuchać prelekcji podróżniczych członków Klubu Podróżników Soliści. Zainspirować do podróży uczestnicy Auto Stop Race mogli również podczas popołudniowych prelekcji Czarka Stacewicza oraz Aventury. Oprócz chillowania na hamakach dla uczestników były dostępne gry planszowe, gry wideo z lat młodości oraz książki. Osoby lubiące stand up mogły posłuchać Karola Modzelewskiego. Na strefie chilloutu poprowadzony został również Pub Quiz z wiedzy o Auto Stop Race, świecie czy Grecji. Uczestnicy mogli również wziąć udział w warsztatach kuglarskich oraz warsztatach improwizacji.

Najbardziej obleganą strefą na całym campingu była oczywiście strefa basenu. Jak co roku to właśnie tam uczestnicy lubią spędzać najwięcej swojego czasu. Podczas tegorocznej edycji każdego dnia można było bawić się w rytmie muzyki podczas animacji. DJ Paul Orlov i DJ Chmielu zapewnili dobrą muzę do pluskania się w basenie, jak i również do leżakowania i opalania się. We wtorkowy wieczór tradycyjnie odbyła się Night Pool Party.

Nie moglibyśmy być sobą, gdybyśmy nie wykorzystali całego potencjału campingu, w którym organizujemy dla Was najlepszą majówkę. Dlatego też mogliście bawić się jak prawdziwi grecy na Wielkim Greckim Weselu, które odbyło się na zamku. Nasza para młoda – czyli zwycięzcy wyścigu, zaprzysięgli sobie miłość do końca ASRu, a wszyscy goście weselni bawili się do białego rana. Jeśli jednak ktoś z zaproszonych gości nie miał swojej pary na wesele, mógł ją znaleźć podczas Speed Datingu, który również odbył się na zamku.

Jak co roku, również podczas XI edycji wyścigu organizatorzy zorganizowali zajęcia dla osób aktywnych fizycznie. Mogliście grać drużynowo podczas turnieju w siatkówkę i piłkę nożną. Codziennie rano można było również udać się na beer yogę.

W tym roku postanowiono zaktywizować plażę, która znajdowała się niedaleko campingu. Uczestnicy mogli wziąć udział w całodniowej Olimpiadzie, która składała się z kilkunastu stanowisk z różnymi zadaniami. W czwartkowy wieczór wszyscy bawili się na Imprezie Hawajskiej, która o północy przerodziła się w Techno Party. Dzięki wsparciu uczestników na portalu Polak Potrafi zorganizowaliśmy na plaży wielką bitwę na śnieżki.

W piątek odbył się finał wyścigu. Tłum wiwatował na cześć zwycięzców oraz organizatorów tej niesamowitej edycji. Po wręczeniu pucharów wszyscy bawili się podczas koncertów Clock Machine i Dwa Sławy.

Co roku organizatorzy starają się wprowadzić coś nowego co urozmaici wyścig oraz spowoduje uśmiech na twarzy uczestników. Pracują za darmo przez cały rok, żeby zorganizować dla Was najlepszą majówkę na świecie. Mamy nadzieję, że ta majówka była dla Was tak samo udana jak dla nas!

Organizatorzy Auto Stop Race 2019: Marcin Gawroński, Andrzej Skrabania, Katarzyna Dyjach, Justyna Radzka, Mikołaj Szala, Agata Bukowska, Joanna Łuczyńska, Karolina Mąkowska, Izabela Obidowska, Jakub Kukulski, Michalina Antoniewska, Krzysztof Gumieniak, Dominika Polańska, Natalia Drużga, Mateusz Cisek, Julia Gamoń, Karolina Tomaszewska, Daniel Mofina, Daniel Grzywa, Martyna Świeczak, Bartek Walczak, Marek Kachniarz, Magdalena Frankiewicz.