Lamborghini, pizza i aromatyczne cappuccino! Po czteroletniej przerwie Auto Stop Race powrócił do słonecznej Italii.

30 kwietnia 2016 roku kampus Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu już po raz ósmy wypełnił się żądnymi przygody autostopowiczami. Zastępu charakterystycznych, niebieskich koszulek po prostu nie można było przegapić! Emocje sięgały zenitu już od wczesnych godzin porannych aż do momentu rozpoczęcia nieodłącznego odliczania 5… 4… A… S… R!

Po raz kolejny zainteresowani wyścigiem mogli poznać przebieg trasy poszczególnych par dzięki relacji SMS. Za pomocą uruchomionej w tym roku aplikacji mobilnej wszyscy uczestnicy Auto Stop Race mogli na bieżąco informować o miejscu swojego pobytu i wrażeniach z trasy, jednocześnie przeglądając lokalizacje innych uczestników. Tradycyjnie nie zabrakło konkursów fotograficznych pod patronatem naszych Partnerów.

Metę wyścigu stanowił włoski camping Europing w malowniczej Tarquinii, położony zaledwie 100 km od Rzymu. Liczba przybyłych zwiększała się w szaleńczym tempie z minuty na minutę, a każdemu teamowi mimo trudów przebytej trasy towarzyszyła ogromna euforia!

Po raz pierwszy w historii przełamana została dobra passa płci pięknej – wśród trzech zwycięskich par na podium znalazło się aż 4 mężczyzn! Zwycięska para w składzie Konrad Perdek i Adrian Duleba obaliła stereotyp, że to dziewczynom łatwiej poruszać się na stopa. Pokonanie 1600-kilometrowej trasy zajęło im niespełna 19 godzin i 20 minut!

Ogrom atrakcji edycji z pewnością zaskoczył nawet ASR-owych weteranów. Niezapomnianym punktem całej imprezy stał się basen, który od rana do wieczora był zapełniony biorącymi udział w licznych animacjach uczestnikami. Nie obyło się także bez oficjalnego autostopowego chrztu, witającego debiutujących w autostopowym gronie.

W tym roku wsparcie uzyskane dzięki portalowi Polak Potrafi pozwoliło zorganizować 4 Strefy: Animacji, Artystów, Sportu oraz Chilloutu, gdzie odbywały się eventy takie jak speed dating, wieczorne kino plenerowe czy jam session poprzedzone występem Frankenstein Children. Przeddzień finału uświetniły koncertywykonawców takich jak Rasmentalism i Zioło, a sam Wielki Finał uwieńczony został elektroniczno-folkowym brzmieniem Goorala! Podczas uroczystości wręczenia nagród pierwsza para otrzymała między innymi tygodniowy czarter jachtu na Mazurach oraz roczny kurs wybranego języka obcego.

Nie ulega wątpliwości, że dzięki pełnemu wachlarzowi atrakcji i przygód Auto Stop Race 2016 stał się kolejnym (nie)zapomnianym wydarzeniem. Ta edycja na pewno pozostawiła uczestników głodnymi wrażeń aż do kolejnej legendarnej majówki 😉

Organizatorzy edycji: Michał Małko, Wojciech Głuszek, Zuzanna Madeja, Martyna Madejczyk, Marcin Tymków, Monika Surdyk, Karolina Piguła, Karolina Dobrychłop, Patrycja Żyta, Małgorzata Belka, Bartłomiej Naziębło, Grzegorz Nabrdalik, Monika Skoczylas, Grzegorz Kapela, Michał Diner, Paula Pukmiel, Dawid Sirko, Dominika Buraczek, Bartosz Piekarski, Kamil Rzeźnik, Sebastian Robaszkiewicz