Uczestnicy V jubileuszowej edycji Auto Stop Race ścigali się autostopem do malowniczego Dubrownika. Nie ulega wątpliwości, że czas podczas majówki ucieka nieubłaganie, a wszystko co dobre szybko się kończy. Przypomnijmy sobie jak spędziliśmy wszyscy razem ten najlepszy majówkowy czas.

Wszystko zaczęło się tradycyjnie jak w poprzednich latach. 27 kwietnia 2013 roku na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu stawiło się ponad tysiąc odważnych, żądnych przygód osób z całego kraju! Dobre humory dopisywały, a uczestnicy nie mogli doczekać się oficjalnego rozpoczęcia V edycji ASR! Wielkie odliczanie, START. Poszli!

A wygrały…? Tak, znowu dziewczyny zgarnęły główną nagrodę, a były to Dominika Romanowska z Uniwersytetu Wrocławskiego i Karolina Lisińskaz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Trasę 1500 km autostopem pokonały w przeszło 18 godzin i 5 minut! Tak jak w poprzednich latach zwyciężczynie dotarły na metę przed organizatorami.

Camping Kupari zapełniał się w bardzo szybkim tempie. Niesamowitym historiom i wrażeniom z podróży nie było końca! Niezmiernie cieszył widok każdego kolejnego teamu docierającego na metę z ogromnymi pokładami pozytywnej energii. Piąty raz uczestnicy wykazali się ponadprzeciętną kreatywnością, determinacją i niezwykłym nastawieniem do autostopowej przygody, jaką jest ASR!

Jak co roku organizatorzy na mecie nie pozwolili się nudzić, uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w licznych konkursach, wybrania się na spacer do misternego portowego Dubrownika. Plażowaniu nie było końca. Każdy dzień kończył się kapitalną imprezą do białego rana!

30 kwietnia odbył się wielki finał, podczas którego nastąpiło podsumowanie tegorocznej edycji oraz zostały rozdane nagrody ufundowane przez sponsorów. Auto Stop Race 2013 zakończył się wyczekiwaną przez wszystkich niespodzianką, koncertem Goorala, który również stał się wielkim fanem naszego projektu.

Główne nagrody były bardzo atrakcyjne: tydzień na Mazurach, skok na bungee oraz lot samolotem w wybrane miejsce w Europie. Trafiały one nie tylko do najszybszych teamów, ale również do tych najbardziej kreatywnych. Te dane dokładnie obrazują to jak rozrósł się nasz projekt i jaka odpowiedzialność za jego organizowanie na nas spoczywa.

KILKA CIEKAWOSTEK:

  • Jechaliśmy łącznie 33670 godzin i 48 minut, co daje łącznie sporo ponad 3 lata.
  • Przejechaliśmy dystans ponad 846000 km przy założeniu, że każde z Was nadrobiło tylko 50 km! Z takim dystansem okrążylibyśmy Ziemię dwa razy i polecielibyśmy na Księżyc w dwie strony!
  • Średnia prędkość pierwszego teamu to 91,1 km/h, natomiast ostatniego 22 km/h. 46 godzin i 47 minut to średni czas z jakim docieraliście na metę, prędkość natomiast to 43,15 km/h.
  • 77 299 – tyle odsłon zanotowaliśmy na stronie www.autostoprace.pl TYLKO w kwietniu 2013!
  • Nagrody przekazane przez naszych Partnerów miały łączną wartość kilkudziesięciu tysięcy złotych!
  • Na camping dotarło ponad 1000 osób!

Organizatorzy edycji: Paweł Bubiak, Maciej Tkaczyński, Patryk Wawrzyniak, Ania Markowska, Damian Gawroński, Mariusz Tomasz, Sebastian Robaszkiewicz, Alicja Cal, Marika Wójcicka, Patryk Mazur, Monika Surdyk, Mikołaj Zbiegień.

DO ZOBACZENIA PODCZAS MAJÓWKI 2014!