Przez ponad dwa lata kampus Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu świecił pustkami, co najbardziej rzucało się w oczy wraz z końcówką kwietnia. Brak słynnych stanowisk do odbioru pakietów, brak foodtrucków, brak muzyki, fotografów i Organizatorów, którzy w zielonych koszulkach biegaliby po całym kampusie, by dopiąć wszystko na ostatni guzik. Najgorszy był jednak brak naszych wspaniałych Uczestników, którzy od samego rana zbieraliby się na starcie w niebieskich koszulkach i z wypchanymi po brzegi plecakami turystycznymi, by wyruszyć ku największej przygodzie swojego życia.
Dlatego właśnie postanowiliśmy dać z siebie wszystko, by po tak długiej przerwie stworzyć dla Was XIV edycję Auto Stop Race!

Za cel wyścigu obraliśmy Włochy, a konkretnie malowniczy region Lazio. Dokładny adres campingu uczestnicy otrzymali 24 godziny przed startem. Po tradycyjnym odliczaniu nasi autostopowicze oficjalnie opuścili teren kampusu, by rozbiec się we wszystkie strony Wrocławia w celu złapania swojego pierwszego stopa.

Łączna liczba uczestników to 622 osób, co daje równo 311 par! Oprócz uczestników bawili się z nami także Wspierający, którzy nie brali udziału w wyścigu i na metę mogli dostać się w dowolny sposób. Spośród tak imponującej liczby par na podium mogły stanąć jedynie trzy – to właśnie te osoby dotarły na metę jako pierwsze! Pierwszej parze zajęło to jedynie 20 godzin i 34 minuty! Była to para #34, czyli Natalia Tomaszewska i Weronika Figura. Zaraz za nimi na podium uplasowali się Adrianna Jaźwińska i Damian Zaborniak oraz Sara Krzywińska i Kacper Biernacki.

Już pierwszego dnia włoski camping zaczął powoli zapełniać się uczestnikami, dlatego nie pozostało nam nic innego jak zorganizowanie ogniska i imprezy na plaży! Poniedziałkowy wieczór upłynął nam przy pięknym zachodzie słońca, świetnej muzyce i słynnym winie prosto z kartonu, które prędko podbiło nasze studenckie serca!

Kolejne dni to kolejne wyzwania – sam wyścig to dopiero początek. Zawodnicy już od samego rana mogli brać udział w igrzyskach na plaży, które wymagały nie tylko sprawności fizycznej, ale również mocnej głowy! Dla osób preferujących spokojniejsze poranki przygotowaliśmy beer jogę, czyli jak sama nazwa wskazuje – relaksujące ćwiczenia rozciągające z zimnym piwem w ręku.

Po porannej dawce adrenaliny warto trochę się schłodzić, dlatego wszyscy kierowali się prosto na basen. Czekali już tam na nich nasi DJe i oczywiście my! Pogoda nam sprzyjała, więc imprezy na basenie potrafiły trwać aż do zamknięcia basenu!

Każdy dzień to inna impreza, dlatego w tej kwestii musieliśmy popisać się kreatywnością! Pierwszą imprezą na strefie chillu było fluo party. Wszystkich uczestników mieliśmy okazję pomalować farbkami fluorescencyjnymi, a zabawa trwała do białego rana!

Strefa chillu w tym roku tętniła życiem! Oprócz imprez zorganizowaliśmy tam również speed dating, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Okazji do integracji i poznania nowych osób nigdy za mało, prawda?

Autostopowicze mieli również okazję do wysłuchania ciekawych prelekcji o tematyce podróżniczej, które poprowadzili dla nas Dawid Doliński, Oskar Gołaszewski i Ania Wojtalik! Zebraliśmy się w tym celu pod wiatą kempingowej restauracji, tuż przy wejściu na plażę. Oprócz prelekcji w tym samym miejscu odbył się stand up przygotowany przez Janka Wolańczyka.

Nie możemy również zapomnieć o jednym z najważniejszych miejsc na campingu! Chodzi tu oczywiście o scenę! To właśnie tutaj odbyło się huczne piana party, a ostatniego dnia wystąpił na niej raper Qbik! Finałowy koncert zdecydowanie może przejść do historii tej edycji – pod sceną zebrali się wszyscy ludzie z campingu, a całość zakończyła się dopiero w godzinach porannych!

Ten tydzień można podsumować w trzech słowach – La Dolce Vita! Po trzyletniej przerwie udało nam się zorganizować kolejną edycję  Auto Stop Race w dawnym stylu. Radość na twarzach naszych uczestników to dla nas zdecydowanie największa satysfakcja! Cały czas się rozwijamy i nadal chcemy robić dla Was najlepsze majówki na świecie, dlatego nie możemy już doczekać się kolejnej edycji!

Organizatorzy Auto Stop Race 2022: Gabriela Walczak, Emilia Kusznierz, Karolina Barańska, Waldemar Słaby, Łukasz Salecki, Radosław Pużak, Mateusz Pysz, Julia Ptak, Natalia Emerling, Aleksandra Ziemba, Aleksandra Kowalik, Paulina Jaśko, Kinga Matyjewska, Justyna Radzka, Kornel Zubowski, Gosia Sowińska, Paulina Gąsecka, Maja Sterniuk, Olga Piekarczyk, Krzysiek Jamnik, Marcel Kozik, Karol Duński oraz Kamil Guzenda.