Wiadomym jest, że wszystko co dobre, szybko się kończy. Niestety nie inaczej było z III edycją Auto Stop Race, która również niestety szybko dobiegła końca.

Gorąca i magiczna Barcelona, setki młodych, pozytywnych ludzi i niezwykła atmosfera sprzyjająca ASR-owi sprawiły, że III odsłona tego wydarzenia również przyniosła wiele niesamowitych i wspaniałych przeżyć.

O poranku 30 kwietnia 2011 roku, na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, stawiło się ponad pół tysiąca zakręconych, spragnionych przygód i niezapomnianych przeżyć uczestników! Z Wrocławia ku słonecznej Barcelonie wystartowało dokładnie 600 osób, co przewyższyło łączną ilość uczestników biorących udział w dwóch poprzednich edycjach Auto Stop Race! Trasa licząca 2000 km nie stanowiła dla nich większych problemów, bo w zawrotnym tempie przybywali na camping w Malgrat de Mar!

Jak się okazało, historia lubi się powtarzać, gdyż podobnie jak rok wcześniej, pierwszy team dotarł do mety przed organizatorami! Siostry Ola i Diana Damrath zajęły I miejsce z czasem 21 godzin 15 min. Miejsce II i III również należało do teamów damskich, które przybyły na metę z czasem 26 godzin i 18 minut oraz 26 godzin i 40 minut.

Z każdą chwilą witaliśmy kolejne pozytywnie zmęczone drużyny, a camping coraz bardziej się zapełniał, co wszystkich niezwykle cieszyło. Historie uczestników z trasy, które opowiadali, były naprawdę niesamowite! Po raz kolejny wykazali się oni niesamowitą kreatywnością, zaangażowaniem i niezwykłym nastawieniem do autostopowej przygody, jaką jest ASR.

W czasie pobytu w Hiszpanii uczestnicy chętnie brali udział w licznych konkursach i atrakcjach dla nich przygotowanych, w których mieli szansę wykazać się pomysłowością i wygrać cenne nagrody, pochodzące od naszych partnerów.

3 maja odbył się finał Auto Stop Race, podczas którego nastąpiło podsumowanie tegorocznej edycji, rozstrzygnięcie foto-konkursów, przedstawienie 15-tu najlepszych teamów oraz wręczenie nagród.

Auto Stop Race 2011 był wyjątkowym wydarzeniem zarówno dla uczestników, jak i dla nas – organizatorów. Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawiliście, miło wspominacie tegoroczną przygodę z ASR’em i że na długo ta wyprawa oraz nawiązane przyjaźnie pozostaną w Waszych głowach i sercach! 🙂

Organizatorzy edycji: Mariusz Tomasz, Aleksandra Ciura, Dominika Sobantka, Grzesiek Burdynowski, Łukasz Folmer, Aneta Pukajło, Sandra Kowal.