Podobno w hiszpańskiej Walencji słońce świeci przez cały rok. Organizatorzy i uczestnicy ASR 2014 postanowili przekonać się o tym na własnej skórze podczas VI edycji naszego wyścigu. Wyprawa do Walencji od początku zapowiadała się jako hit. W końcu do pokonania był rekordowy dystans – 2345 kilometry! Jeszcze nigdy ASR nie zajechał tak daleko! Przypomnijmy sobie więc najlepszą dotychczas edycję Auto Stop Race:

Oprócz granicy kilometrów, przebiliśmy także granicę czasu – serwery pękały w szwach, a 1000 miejsc rozeszło się w niecałe 3 minuty!!!

W sobotę, 26. kwietnia Wrocław obudził się niezwykle podekscytowany. Od godziny 8 pod Uniwersytet Ekonomiczny zaczęli schodzić się autostopowicze. Na barkach plecaki, w rękach namioty i karimaty. Nie zabrakło przebrań. W tłumie, który szybko przybrał ASR-ową, niebieską barwę dały się dostrzec m.in. krowy i torreadorka. Gdzieniegdzie powiewały hiszpańskie flagi.

Kilkanaście minut po godzinie 9 uczestnicy usłyszeli to, na co czekali blisko rok: „5… 4… A… S… R !!!!!” Tłum niebieskich ludzików wysypał się z kampusu na ulicę. Edycja 2014 rozpoczęta!

Razem z nami podróżowała firma Mondelez Polska – producent marki HALLS. Niespodzianki nie było. Znów wygrała para damska. Katarzyna Orłowska i Dominika Szpak pokonały dystans niespełna 2400km w imponującym czasie 27h i 05min! Co ciekawe, przed organizatorami na mecie zjawiło się aż 5 teamów.

Camping Valencia położony tuż przy pięknej plaży w miejscowości Puçol szybko się zapełniał. ASR-owicze ciągle przybywali, miasteczko namiotowe rozrastało się. Każdą kolejną parę witały serdecznie pozdrowienia i uśmiechy. Przybywało również niesamowitych opowieści z trasy. Wszyscy, którzy dotarli na metę otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Na mecie – jak co roku – nie można było narzekać na brak zajęć i animacji. Zumba, tańce Latino, masaże, aqua aerobik, bubble soccer, to tylko niektóre z nich. Odbył się także Wielki Grill oraz Fiesta, na której hiszpańscy kucharze przygotowali na gigantycznej patelni specjalność regionu – Paellę dla ponad 1000 osób. Wszystkiemu towarzyszyła muzyka, a zabawa tradycyjnie trwała całą noc.

Nie zabrakło wielkiej niespodzianki. Uczestnicy Auto Stop Race 2014 mogli bawić się aż na 2 koncertach! Wieczór poprzedzający finał uświetnił Gooral, który tak jak rok wcześniej dał wspaniałe show. Wielki Finał należał już natomiast do Natural Dread Killaz, którzy zapewnili uczestnikom niezapomniane emocje i wrażenia. Koncert poprzedziła ceremonia uhonorowania zwycięzców, którym wręczone zostały fantastyczne nagrody, między innymi: roczne kursy wybranego języka obcego, tygodniowy czarter jachtu na Mazurach, kursy wspinaczki i kitesurfingu, karnety na zajęcia sportowe, czy bilety na wydarzenia kulturalne.

Edycja 2014 zgodnie z oczekiwaniami okazała się wielkim sukcesem, a tysiące wspomnień, które z niej przywieźliśmy są wielkim bogactwem każdego podróżnika!

CIEKAWOSTKI:

  • Przebyliśmy łącznie 1,200 000 km! (zakładając, że każda para przejechała tylko 50 nadprogramowych kilometrów) To o ponad 350 000 km więcej niż w zeszłym roku, czyli w sam raz, aby 100 razy okrążyć Polskę!
  • Gdyby dziewczyny ze zwycięskiego teamu podtrzymały dobrą passę, to pokonując 5-krotnie dystans z Wrocławia do Walencji wyprzedziłyby o prawie 12h ostatnią parę, która dotarła na metę.
  • Średnia prędkość pierwszego teamu to 88,6 km/h (o 2,5 km/h wolniej niż w zeszłym roku), a ostatniego 16,3 km/h (również wolniej, o 5,7 km/h).
  • Chcecie odwiedzić stolicę mody? Nic prostszego! Jeden z teamów złapał stopa z Bielan Wrocławskich aż do samego Paryża!

Organizatorzy edycji: Damian Gawroński, Hieronim Czarnecki, Kinga Bielejec, Karolina Bracha, Ida Kucharska, Maja Ostasiewicz, Sebastian Robaszkiewicz, Paulina Balicka, Anna Bajus, Bartosz Burek, Robert Zdanowski, Anna Markowska, Izabela Jarzębak, Monika Surdyk, Alicja Cal.

Widzimy się w już kwietniu 2015 na starcie VII edycji Auto Stop Race! Musicie być z nami! 🙂