Tradycyjnie, rozpoczęliśmy tegoroczną majówkę na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu! Spotkało się tam 500 par, a po odebraniu pakietów, oficjalnie ruszyła kolejna edycja Auto Stop Race. 29 kwietnia, nasi uczestnicy wyruszyli w stronę Grecji – kierunek sugerowany przez nazwę tegorocznej edycji.

Miejscem docelowym był camping Thalatta na Półwyspie Chalcydyckim. Pomimo wyzwań trasy, pierwsza para – Karolina Bukowiec i Iwona Wasielewska – dotarła na metę w ciągu 22 godzin i 33 minut. Nieco później, po 29 i 31 godzinach, metę osiągnęły kolejne dwie pary – Anna Wojtalik z Aleksandrą Pietrzyk oraz Adam Osada z Ewą Okoniewską, tym samym kompletując podium.

W niedzielę, pomimo niewielu osób na campingu, odbyła się integracyjna impreza tuż obok restauracji. Pozwoliło to na lepsze poznanie się pierwszych par i wspierających uczestników, jak również na rozerwanie po męczącej podróży.

W poniedziałek, przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji. Rozpoczęliśmy od Beer Jogi na plaży, otwarto basen i strefę chillout. Tego dnia odbyła się również prelekcja o sposobach na ekonomiczne podróżowanie. Wieczór ponownie upłynął na imprezie, tym razem pod hasłem „Domówka”, z muzyką zapewnioną przez DJ Mistonia i DJ Orlova!

We wtorek, oprócz beer jogi, uczestnicy mieli szansę spróbować swoich sił w konkurencji piciu leja na czas! Tego dnia, przygotowaliśmy dla naszych autostopowiczów szybkie randki oraz igrzyska alkoholowe z czterema konkurencjami! Wieczorna impreza obchodziła 15 urodziny ASRu pod hasłem Birthday Party!

W środę, uczestnicy mogli wziąć udział w spektaklu improwizacji, spróbować swoich sił w Pubquizie, a także nauczyć się czegoś nowego na warsztatach beatboxu. Wieczór spędziliśmy na imprezie z motywem filmu „Mamma Mia”, bawiąc się do kultowych piosenek ABBY.

Czwartek przyniósł ulubione przez wszystkich Pool Party! Po szaleństwach na basenie, uczestnicy mogli pobawić się na koncertach zespołu Free Road i Michaela Haze, wykonujących głównie muzykę alternatywną. Główną atrakcją dnia było jednak Fluo Party przy plaży, połączone z tematem greckich bogów, które zachęcało do kreatywnego przebierania!

Ostatni, a zarazem najważniejszy dzień na campingu, to FINAŁ! Piątek był spokojniejszy, aby uczestnicy mogli zebrać siły na ostatnią noc. Ale nadal można było zaszaleć na plaży z proszkami Holi i wziąć udział w turnieju sportowym. Po godzinie 21:00, rozpoczął się finał. Po wręczeniu nagród zwycięzcom przez organizatorów, nadszedł czas na długo oczekiwany koncert! Na scenie wystąpił dla Was raper Miły ATZ, zarażając wszystkich niesamowitą energią! Następnie pozostało nam już tylko bawić się do białego rana. Tym samym, zakończyliśmy Auto Stop Race 2023, ale już odliczamy dni do kolejnej majówki i nie możemy doczekać się, aby spotkać się z Wami ponownie!

Organizatorzy corocznie dążą do wprowadzenia innowacji, które ożywią wyścig oraz wywołają uśmiech na twarzach uczestników. Przez cały rok pracują nieodpłatnie, aby zorganizować najlepszą majówkę na świecie. Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja okazała się dla Was równie udana, jak dla nas.

Specjalne podziękowania za pomoc w organizacji eventu dla: Pauliny Jaśko, Patrycjusza Pużaka, Mai Sterniuk, Olgi Piekarczyk, Karoliny Szwarc, Oli Kędzierskiej i Patrycji Kubatek.

Organizatorzy tegorocznej edycji: Mateusz Pysz, Radosław Pużak, Gosia Sowińska, Ewa Smoląg, Hanna Łysoń, Oskar Ostręga, Mateusz Mędykowski, Filip Ralko, Marcel Kozik, Kornel Zubowski, Paulina Gąsecka, Justyna Radzka, Maria Kocek, Gabriela Maziarz, Patrycja Śliwka, Aleksandra Sosnowska, Dominika Przybylik, Ala Lecyk, Roksana Białowąs, Karolina Palenicka, Aleksandra Kowalik, Natalia Emerling i Szymon Łaskarzewski.